Dożynki Gminy Ostróda w miejscowości Samborowo - 27.08.2022

Tegoroczne święto plonów – dożynki Gminy Ostróda odbyły się 27.08.2022 r. w miejscowości Samborowo.

Msza Święta, która odbyła się o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupia i Męczennika stanowiła uroczyste rozpoczęcie Święta Plonów, podczas której poświęcone zostały wszystkie wieńce dożynkowe.
Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę przemaszerowali przystrojonymi ulicami wsi na plac, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Dożynki to doskonała okazja na podsumowanie całorocznej, ciężkiej pracy rolników oraz na wyróżnienia i nagrody dla tych najlepszych.
Wyróżnienia trafiły również do tych rolników, którzy są klientami naszego Banku z czego jesteśmy bardzo dumni.

Jak co roku każde sołectwo zaprezentowało swoje stoisko oraz wieniec dożynkowy. Jury zdecydowało, że najpiękniejsze stanowisko zostało przygotowane Koło Gospodyń Wiejskich z Grabinka, z kolei najpiękniejszy i najbardziej okazały wieniec zaprezentowało Samborowo.

Tegoroczne dożynki cieszyły się ogromną popularnością. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa do późnych godzin wieczornych, podczas której czas umilały zespoły takie jak Quest, Fischer oraz Zespoły Wokalne z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie.

Wśród wielu stoisk promujących regionalne potrawy, lokalnych rękodzielników oraz wśród pozostałych stoisk promocyjnych swoje miejsce znalazł również Bank Spółdzielczy w Iławie, który tradycyjnie jak co roku prezentował szeroką gamę swoich produktów bankowych a najmłodsi uczestnicy dożynek otrzymali od nas drobne upominki.

 

1661761695980  IMG 20220827 124836